Milí sousedé,

dnes jsme odevzdali na radnici MČ Prahy 15 Petici proti vykácení stromořadí a zmenšení dětského hřiště. Petici podpořilo svými podpisy celkem 380 občanů na 57 podpisových arších. Z toho je:

  • 337 podpisů od občanů MČ Praha 15,
  • 43 podpisů od občanů jiných městských částí hl. m. Prahy a jiných obcí v ČR.

Moc Vám děkujeme za velikou podporu ve společném úsilí o zachování stromů na dětském hřišti.

Vzhledem k tomu, že petici podpořilo 337 občanů MČ Praha 15, vzniká nám na základě § 8 písm. c) zákona o hlavním městě Praze právní nárok na to, aby ji zastupitelstvo projednalo na svém zasedání nejpozději do 60 dnů ode dne podání. V průvodním dopisu k petici i v petici samotné žádáme zastupitele, aby se záměrem vyjádřili nesouhlas.

Víme, že řadě zastupitelů není názor obyvatel Prahy 15 lhostejný, a proto věříme, že náš návrh na jednání zastupitelstva podpoří. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Pokud jste ještě nestihli petici podepsat, stále máte možnost. Stačí nás kontaktovat na emailu info@zachranmehriste.cz (petiční arch Vám doručíme) nebo podepsat v Normě na adrese Horolezecká 1.

A co můžete udělat dál? Napište zastupitelům, že Vám na hřišti a stromech záleží. Jejich seznam a kontaktní adresy naleznete zde. Stačí jednomu, kterémukoliv z nich. Někteří hřiště v Sáňkařské vůbec neznají. Myslí si dokonce, že stromy na hřišti nejsou. Je proto třeba je informovat, že stromy tu jsou a že je žádáme o jejich ochranu.

Děkujeme, že situaci sledujete a že nám pomáháte!

Petiční výbor Zachraňme Hřiště