K poslednímu květnovému dni je nás již 1070. Máme velikou radost, že se tolik lidí postavilo za zachování společného dětského hřiště.

Je skvělé vidět, že nám všem záleží více na dětech, než na 23 nových parkovacích místech, i když je parkování stále složitější.

Petiční archy jsme odevzdali na Magistrát hlavního města Prahy a věříme, že hlavní město vyslyší názor občanů a od zrušení našeho dětského hřiště ustoupí. Dáváme politikům vědět, že projekt uličních úprav jde snadno upravit tak, aby bylo naše hřiště zachováno. Petici je možné i nadále podepisovat. Nové podpisy na Magistrát znovu dodáme.

Pro ty, kteří jsou na našich stránkách nově, připomínáme, za co společně bojujeme:

Petice – ZACHRAŇME HŘIŠTĚ sídliště Hornoměcholupská, Praha 15

Podpořte prosím petici pro zachování hřiště v ohybu v ulic Sáňkařská a Bruslařská. Prostorné hřiště s vzrostlými stromy vedle Domu dětí a mládeže má ustoupit parkovišti pro 23 aut. Petici můžete podepsat před Zásilkovou v Taškentu, v poliklinice Tenisová nebo v Normě (Horolezecká 1). Pokud někdo chce obejít sousedy a doručit nám vyplněný podpisový arch, budeme za to moc rádi. Petici je možné podepsat i v ulici Milánská, více info do soukromé zprávy. S dotazy se můžete obrátit na: zachranmehriste@seznam.cz. Petici je možné podepsat online, odkaz v příloze. Fyzické podpisy mají vyšší váhu. Děkujeme.

Radnice Prahy 15 prosazuje řešení dopravní situace v sídlišti Hornoměcholupská tím, že průjezd záchranným složkám v ohybu ulicích Sáňkařská, Bruslařská bude umožněn povinným podélným stáním aut, což je v pořádku. Jenomže to údajně způsobí 73 chybějících parkovacích stání a část z nich ve výsledném počtu cca. 18 až 23 aut si žádá parkovat na místě stávajícího hřiště se vzrostlými stromy. Kompenzací se má stát nové hřiště o téměř poloviční velikosti před hospodou Na Pahorku a individuální menší herní prvky různě po sídlišti. Touto variantou řešení ale dojde k trvalému záboru velké zelené plochy a starší děti ztratí původní krásné oplocené hřiště v daném areálu u Dům UM. Požadujeme po MČ Praha 15 a magistrátu hl. m. Prahy řešit dopravní situaci v dané oblasti bez záboru daného hřiště a hledat jiné možnosti řešení pro parkování (např. parkoviště pod bazénem, v novém Taškentu, ul. Hornoměcholupská apod.).